۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
English
صفحه اصلی
پيام فرماندار
درسالي كه به فرمايش مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به عنوان سال دولت وملت، همدلي و همزباني نامگذاري شده است بايد از اين فرصت بهره گرفته و بيش از پيش آنرا سرلوحه كار خود قرار دهيم. معظم له مي فرمايند: «همه‌ي آحاد ملت و به‌خصوص مسئولين كشور بايد نعمت وحدت و همدلي را كه خداي متعال آن را به ما ارزاني داشته براي خود حفظ كنند و آن را به خطر نيندازند، تدبير مسئولان در هر برهه‌اي از زمان در دوران جمهوري اسلامي، بايد اين باشد؛ كارها با تدبير، با برنامه‌ريزي، با ملاحظه‌ي همه‌ي ظرايف و دقايق در اختيار مردم گذاشته بشود؛ آن ‌وقت كارها پيش خواهد رفت وشكل‌گيري و تقويت اعتماد متقابل بين ملت و دولت تحقق خواهد يافت.))
پذيرش جايگاه والاي ملت و توانايي‌هاي عظيم آن و استفاده از اين نيروي عظيم در مسير پيشرفت كشور و حل مشكلات از جمله مسائل مهمي است كه در اين بين جريان‌هاي سياسي و شخصيت‌هاي متنفذ نيز وظيفه‌ي كمك به دولت را برعهده دارند. دولت محترم تمام تلاش خود در زمينه افزايش اين همدلي و اتحاد ملي را از زمان روي كار آمدن خود به رغم پابرجا بودن بسياري از موانع و مشكلات پيش روي مردم و كشور انجام داده و با بهره گيري از دو عنصر اساسي تدبير و اميد؛ دولت و ملت را همپيوند و همزبان ساخته زيرا روندها در كشور رو به جلو، سازنده و اميد بخش است. پس از يك دهه ستيزش بي حاصل با قدرت هاي جهاني و بن بست گفت وگوهاي هسته اي براي حل و فصل اختلاف هاي فراينده ي ايران و غرب، چشم اندازهاي كسب توافق نهايي و فرو ريختن باقي مانده ي حصار بلند تحريم ها پديدار شده است؛ رويدادي كه به واسطه ي تلاش هاي بي وقفه ي كارگزاران سياست خارجي دولت يازدهم مي تواند ضمن رفع يكي از مهمترين دغدغه ها و نگراني هاي مردم و چالش هاي پيش روي كشور، دستاوردي بي نظير را براي نظام جمهوري اسلامي ايران به ثبت برساند.
در عرصه ي داخلي نيزآنچه درسال جاري مهم است برگزاري دو واقعه مهم انتخابات مجلس شوراي اسلامي وخبرگان رهبري مي باشد. اميد است با همدلي بيشتر زمينه انتخاباتي پرشور را ايجاد نموده و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و رئيس جمهور محترم در حق الناس بودن آرا مردم براي افزايش اعتماد و شفاف سازي و نيز پويايي فضاي سياسي كشور را فراهم سازيم تا در سايه ساير تلاشهاي سياسي و اقتصادي دولتمردان محترم گامهاي موثرتري در رفع تنگناهاي سياسي و اقتصادي برداريم.
تاریخ به روز رسانی: 1394/07/29
تعداد بازدید: 6149
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal